Strona główna - 2 - CKP.Stargard

Idź do spisu treści

Menu główne:Centrum Edukacji Technicznej Haas
W marcu 2014 r. podpisano umowę o współpracę pomiędzy Starostą Powiatu Stargardzkiego i Dyrektorem Centrum Kształcenia Praktycznego, a przedstawicielem firmy Abplanalp Consulting, która jest przedstawicielem amerykańskiego koncernu HAAS, zajmującego się produkcją maszyn sterowanych numerycznie.


Sympozjum technologiczne

04-12-2013 r. na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się sympozjum technologiczne zorganizowane przez firmę Abplanalp Consulting. Abplanalp i HAAS edukują studentów i uczniów w Polsce i na całym świecie kreując przyszłe kadry profesjonalnych operatorów maszyn CNC.
Otwarcie pracowni sterowników PLC
W Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie Szczecińskim 13 grudnia 2013 r., otwarto kolejną nowoczesną pracownię na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Jest to pracownia Sterowników PLC – Programowalnych Kontrolerów Logicznych. Pracownia ta jest wyposażona w 12 stanowisk laboratoryjnych. 
 
Bezdomne koty
W roku szkolnym 20012\2013 uczniowie kl. I TD zadbali o nasze biedne bezdomne koty. Zaprojektowali oraz wykonali budy chroniące zwierzęta przed śniegiem i mrozem. Cała akcja przebiegała pod nadzorem jednego z uczniów klasy Mateusza Kopcia, a opiekunem grupy był jeden z nauczycieli Centrum Kształcenia Praktycznego pan Zbigniew Pawłowski. Budy zostały rozmieszczone w różnych miejscach naszego miasta gdzie gromadzą się bezpańskie koty, np. w okolicach II liceum ogólnokształcącego.
Sympozjum technologiczne

04-12-2013 r. na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się sympozjum technologiczne zorganizowane przez firmę Abplanalp Consulting. Abplanalp i HAAS edukują studentów i uczniów w Polsce i na całym świecie kreując przyszłe kadry profesjonalnych operatorów maszyn CNC.
XIII Międzynarodowy Konkurs Stolarski
14-15 marca 2013 roku w Szczecinie odbył się XIII Międzynarodowy Konkurs Stolarski. Wśród wielu uczestników wzięło w nim udział dwóch uczniów Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie Szcz. uczęszczających do klasy I TD, byli to Szymon Łuczyński i Mateusz Kopeć. Konkurs polegał na wykonaniu wyrobu stolarskiego na podstawie dokumentacji przygotowanej przez organizatorów. Nadzór oraz ocenę prac przeprowadziła komisja w składzie: dwóch inspektorów pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy oraz dwóch niezależnych przedstawicieli branży stolarskiej. Nasi uczniowie zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce, a jeden z nich - Szymon Łuczyński otrzymał nagrodę ufundowaną przez Izbę Rzemieślniczą ze Szczecina za zajecie piątego miejsca. Jako szkoła zajęliśmy miejsce trzecie. Organizatorami konkursu byli: Szkoły Zawodowe Stowarzyszenia Salezjańskiego w Szczecinie oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z różnych regionów Polski oraz z Niemiec. Opiekunem naszych uczniów był Pan Zbigniew Pawłowski Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Egzamin – do obsługi i eksploatacji urządzeń do 1KV
W Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie Szczecińskim 27 czerwca 2012 roku odbył się egzamin na uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1kV.
Pożegnanie uczniów klas zasadniczych zawodowych
15 czerwca 2012 roku pożegnaliśmy uczniów klas zasadniczych zawodowych. 


Próbny egzamin praktyczny
6 czerwca 2012 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie i w Zespole Szkół nr 4 w Szczecinie odbyły się próbne egzaminy zawodowe dla uczniów klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie elektryk.


Uroczyste otwarcie Pracowni Obrabiarek Sterowanych Numerycznie
28 maja 2012 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie Szczecińskim odbyło się uroczyste otwarcie pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie.


Konkurs "Najlepszy Uczeń w Zawodzie"
28 maja 2012 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie Szczecińskim odbył się finał Konkursu „Najlepszy uczeń w Zawodzie”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów, po 4 w każdym zawodzie.
Konkursu w Słupsku „Najlepszy uczeń w Zawodzie”
Konkurs odbył się 2 kwietnia w Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku. Przeprowadzono go w Pracowniach Drzewnych i Budowlanych. Konkursowi przewodniczyła Barbara Siarkowska, dyrektor CKP.


Seminarium CAD/CAM
02 - 03.02.2012r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie Szczecińskim odbyło się seminarium, którego celem była nauka programowania oraz programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie (tokarki, frezarki, centra obróbcze) i przetwarzanie rysunków elektronicznych na kody NC. 

Dień Edukacji Narodowej
14 października 2011 roku nauczyciele oraz pracownicy oświaty z powiatu stargardzkiego obchodzili swoje święto. 

<<<   1   2   3   >>>
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego