Strona główna - 1 - CKP.Stargard

Idź do spisu treści

Menu główne:PODPISANIE TRÓJSTRONNYCH UMÓW

12 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Stargardzie,  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Tomasz Korytkowski i Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego Henryk Szymczak  podpisali trójstronne umowy o współpracy z przedstawicielami 6 firm tj.
WARSZTATY TECHNOLOGICZNE

W dniu 28.04.2016 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego zostały przeprowadzone po raz kolejny warsztaty technologiczne zorganizowane wspólnie z firmą Abplanalp.

SZKOLENIE FIRMY FESTOOL


01.04.2016 r. na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego odbył się pokaz elektronarzędzi firmy Festool. Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego zaprosił przedstawicieli firmy Festool, która jest liderem w branży drzewnej. 
 
Zajęcia dla Szkoły Specjalnej im. J. Tuwima
21.03.2016r. w Centrum Kształcenia Praktycznego na dziale obróbki ręcznej drewna odbyły zajęcia dla uczniów Szkoły Specjalnej im. J. Tuwima. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. 

Szkolenie OTTIMO SYSTEMS
10 marca 2016r. w pracowni obróbki ręcznej drewna w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się szkolenie uczniów technikum drzewnego o specjalności aranżacja wnętrz. Szkolenie polegało na  naprawie różnego rodzaju uszkodzeń elementów wykonanych z drewna oraz płyty meblowej.
Spotkanie z przedstawicielem firmy VESBO

12 stycznia 2016r. na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego odbył się pokaz zastosowania nowoczesnych technologii stosowanych w montażu instalacji rurowych.
CERTYFIKOWANY OPERATOR HAAS CNC
27-02-2016 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego został przeprowadzony egzamin „Certyfikowany Operator Haas CNC”. Udział w nim wzięło sześciu uczniów z Zespołu Szkół nr 1 z klasy czwartej technikum mechanicznego o specjalności „Użytkowanie obrabiarek skrawających” .
Szkolenie firmy OTTIMO SYSTEMS
11 stycznia 2016r.  w pracowni montażu konstrukcji drewnianych w Centrum Kształcenia Praktycznego odbył się pokaz zastosowania nowoczesnych technologii podczas naprawy różnego rodzaju uszkodzeń elementów wykonanych z drewna oraz płyty meblowej. 
Konkurs pn. „Najlepszy Uczeń w Zawodzie” 2015
30 kwietnia 2015 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie Szczecińskim odbył się finał V Konkursu pn. „Najlepszy Uczeń w Zawodzie”.

Certyfikowany operator CNC
W dniach od 01÷05.02.2016 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się szkolenie   „Certyfikowany operator CNC” dla uczniów czwartej klasy technikum mechanicznego o specjalności „Operator obrabiarek skrawających” z ZS Nr 1.
Wizyta Wojewody Zachodniopomorskiego
W piątek 5 lutego 2016 r. w naszej placówce złożył wizytę Wojewoda Zachodniopomorski Piotr Jania wraz z Posłem na Sejm RP Michałem Jachem, Starostą Stargardzkim Ireneuszem Rogowskim i Prezydentem Miasta Sławomirem Pajorem. 
Prezentacja ozdób świątecznych w Starostwie Powiatowym
16 grudnia 2015r. w Starostwie powiatowym w Stargardzie uczniowie klas drzewnych Centrum Kształcenia Praktycznego zaprezentowali własnoręcznie robione, oryginalne ozdoby świąteczne. Na stoisku w Starostwie można było znaleźć różne choinki, renifery, lampiony świąteczne i serwetniki – ręcznie wykonane przez uczniów. Zaprezentowane ozdoby świąteczne cieszyły się dużym zainteresowaniem oglądających.
Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi DREMA POZNAŃ 2015
Uczniowie Centrum Kształcenia Praktycznego odwiedzili tegoroczną edycję Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA.

Sympozjum technologiczne
W dniu 17-04-2015 r. na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się sympozjum technologiczne zorganizowane przez firmę Abplanalp Consulting. Abplanalp i HAAS edukują studentów i uczniów w Polsce i na całym świecie kreując przyszłe kadry profesjonalnych operatorów maszyn CNC.
Spotkania z Edukacją 2015
20 marca w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim po raz siódmy odbyły się Spotkania z Edukacją, zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Trzecioklasiści stargardzkich gimnazjów odwiedzili ZS nr 2, gdzie zapoznali się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych: Centrum Kształcenia Praktycznego, I LO, II LO, ZS nr 1,ZS nr 2, ZS nr 5, ZSB-T i Bursy Szkolnej. 
XV Jubileuszowy Konkurs Stolarski
Dużym sukcesem zakończył się Jubileuszowy XV Międzynarodowy Konkurs Stolarski, który odbył się w dniach 6-7 marca 2015 r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej Towarzystwa Selezjańskiego w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu 124.


Konkurs pn. "Najlepszy Uczeń w Zawodzie"
W dniu 21 maja 2014 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie Szczecińskim odbył się finał IV Konkursu pn. „Najlepszy Uczeń w Zawodzie”, pod hasłem „Na prawdziwych zawodowcach ludzie się poznają”. 
Otwarcie Centrum Edukacji Technicznej Haas (HTEC )
 
W czwartek 9 października 2014r. w Centrum Kształcenia Praktycznego została otwarta pracownia nowoczesnych technologii przeznaczona do nauki w zakresie programowania i eksploatacji obrabiarek sterowanych numerycznie.
Konkurs pn. "Najlepszy Uczeń w Zawodzie"
25.04.2013r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie Szczecińskim odbył się trzeci stargardzki konkurs pt. „Najlepszy Uczeń w Zawodzie” zorganizowany przez Dyrektora CKP Henryka Szymczaka.
<<<   1  2  3  4  >>>
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego